Podłogi drewniane Opole, Deski podłogowe Opole - Old Craft Company

Kontakt:

Parkiety drewniane Old Craft City

Parkiet drewniany z kolekcji Old Craft City nawiązuje do stylu nowoczesnego oraz skandynawskiego. Podłogi drewniane z tej kolekcji charakteryzują się przyjemną gładkością, ciepłem i elegancją. Dzięki delikatnemu szczotkowaniu i końcowemu polerowaniu uzyskujemy dość jednolitą powierzchnię z zarysowaną fakturą drewna. Deska podłogowa w tej kolekcji została poddana specjalnemu procesowi obróbki chemicznej, które razem z subtelnie wyciągniętą fakturą drewna nadają podłodze oryginalnego wyglądu i niesamowite czucie. Jej atutem jest również łatwość w utrzymaniu. Kolekcję City docenią rodziny z dziećmi oraz każdy preferujący ciepło i harmonię.

 

Deski podłogowe - uniwersalna specyfikacja

 

Grubość:

 • 15mm (+/-0,5mm) – 3,5-4mm warstwa wierzchnia dębu eurpejskiego + 11mm wodoodporna sklejka brzozowa

Długości:

 • Mix długości 85-90% desek długich 600mm-1200mm
 • 10-15% desek krótkich (600mm-1200mm)

Szerokość:

 • 160mm, (Możliwość indywidualnego ustalenia na życzenie klienta)

Wykończenie:

 • szczotkowana, wędzona, polerowana, pokryta olejowoskiem oraz 4-stronnie fazowana

Klasy jakościowe:

 • Rustik (dostępne są również klasy wyższe na życzenie klienta)

 

Opis klasy

 

AKCEPTOWALNE:
– sęki zdrowe lub popękane i wypełnione do 55 mm
– sęki otwarte, wypełnione do 35 mm
– plamy garbnikowe, napar
– nieregularna tonacja koloru
– pęknięcia na końcach wypełnione do 50 mm
– pęknięcia na powierzchni wypełnione do 100 mm
– zdrowe drewno rdzenia lub przebarwienia z rdzenia

NIE AKCEPTOWALNE:
– biel na powierzchni >25% szerokości deski
– ciemny, zgniły rdzeń
– uszkodzenia, dziury od owadów
– przebarwienia od metalu

 

Instrukcja użytkowania i pielęgnacji:

 1. Po zamontowaniu podłogi drewnianej Old Craft przez co najmniej 21 dni nie myj jej na mokro oraz nie przykrywaj dywanem czy folią polietylenową (w razie konieczności przykryj tekturą falistą).
 2. Do codziennego mycia używaj środka o nazwie Floorservice Parkettreiniger, wg zaleceń karty aplikacji. Podłogę zawsze należy myć wilgotnym (dobrze wyciśniętym) mopem lub szmatką. W razie potrzeby nadmiar wilgoci wytrzyj suchą szmatką. Podłogę przed ponownym użytkowaniem pozostawić do całkowitego wyschnięcia.
 3. Pielęgnację okresową, w celu odświeżenia powłoki zabezpieczającej, wykonaj środkiem o nazwie Floorservice Pflegeol (naturalny, biały, antyczny biały), wg. karty aplikacji umieszczonej na opakowaniu.
 4. W przypadku widocznych i znacznych przetarć warstwy zabezpieczającej konserwację gruntową wykonaj środkiem FloorserviceHartwachsol, wg. Karty aplikacji umieszczonej na opakowaniu.
 5. Chodzić po powierzchni możesz już następnego dnia od naniesienia powłok konserwujących, ale pamiętaj, aby nie użytkować ich zbyt intensywnie (np. przesuwanie mebli lub chodzenie w twardym obuwiu). Pełne utwardzenie następuje w ciągu 10 dni.
 6. Zabezpiecz meble systemem podkładek filcowych, a pod fotele z kółkami zastosuj specjalistyczne maty ochronne.
 7. Zastosuj system zbierania brudu (wycieraczki przed wejściem i po wejściu do obiektu, domu czy mieszkania). Prawidłowo zaprojektowany system wycieraczek powinien zawierać 3 strefy czyszczenia: zgrubną, pośrednią i osuszającą. W użytku publicznym system zbierania brudu powinien wynosić minimum 2.5 metra bieżącego ciągu czyszczącego.
 8. Usuwaj zawsze na bieżąco piasek i kurz z powierzchni (odkurzacz, ściereczka, mop).