Podłogi drewniane Opole, Deski podłogowe Opole - Old Craft Company

Kontakt:

Instrukcja użytkowania i pielęgnacji

Informacje ogólne:

 

Powierzchnia podłóg Old Craft pokryta jest specjalnymi olejowoskami z dodatkiem krzemu i wosków twardych. Dzięki temu charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz przetarcia, a także na zabrudzenia bieżące (zabrudzenia od obuwia, zaplamienia i inne). Zastosowane powłoki to solidnie wypracowana receptura z zastosowaniem zaawansowanych technologicznie procesów mieszanina naturalnych składników i wosków pochodzenia roślinnego. Pigmenty wykorzystywane w produktach koloryzujących mają zastosowanie również w przemyśle spożywczym, co oznacza, że są w pełni naturalne, bezpieczne w użytkowaniu i ekologiczne. Największym zagrożeniem dla powłok jest piasek pod obciążeniem ludzkiego ciała, ponieważ zewnętrzna powłoka jest bardzo twarda i przez to, jak każda podłoga drewniana, podlega zarysowaniom. Dlatego też pielęgnacja powierzchni ma kluczowe znaczenie w użytkowaniu i zachowaniu jej należytej kondycji. Pielęgnując uzupełniamy powłoki twardych wosków, które przy powierzchniach podlegają wycieraniu. Podłogi pokryte tym systemem są bardzo trwałe, a system pielęgnacji jest kompletny, łatwy i szybki w aplikacji.

 

Zalecenia pielęgnacji bieżącej i okresowej:

 

1. Po zamontowaniu podłogi drewnianej Old Craft przez co najmniej 21 dni nie myj jej na mokro oraz nie przykrywaj dywanem czy folią polietylenową (w razie konieczności przykryj tekturą falistą).
2. Do codziennego mycia używaj środka o nazwie Floorservice Parkettreiniger, wg zaleceń karty aplikacji. Podłogę zawsze należy myć wilgotnym (dobrze wyciśniętym) mopem lub szmatką. W razie potrzeby nadmiar wilgoci wytrzyj suchą szmatką. Podłogę przed ponownym użytkowaniem pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

3. Pielęgnację okresową, w celu odświeżenia powłoki zabezpieczającej, wykonaj środkiem o nazwie Floorservice Pflegeol (naturalny, biały, antyczny biały), wg. karty aplikacji umieszczonej na opakowaniu.
4. W przypadku widocznych i znacznych przetarć warstwy zabezpieczającej konserwację gruntową wykonaj środkiem FloorserviceHartwachsol, wg. Karty aplikacji umieszczonej na opakowaniu.
5. Chodzić po powierzchni możesz już następnego dnia od naniesienia powłok konserwujących, ale pamiętaj, aby nie użytkować ich zbyt intensywnie (np. przesuwanie mebli lub chodzenie w twardym obuwiu). Pełne utwardzenie następuje w ciągu 10 dni.

6.Zabezpiecz meble systemem podkładek filcowych, a pod fotele z kółkami zastosuj specjalistyczne maty ochronne.

7. Zastosuj system zbierania brudu (wycieraczki przed wejściem i po wejściu do obiektu, domu czy mieszkania). Prawidłowo zaprojektowany system wycieraczek powinien zawierać 3 strefy czyszczenia: zgrubną, pośrednią i osuszającą. W użytku publicznym system zbierania brudu powinien wynosić minimum 2.5 metra bieżącego ciągu czyszczącego.

8. Usuwaj zawsze na bieżąco piasek i kurz z powierzchni (odkurzacz, ściereczka, mop).

9. Oddziel gumowe elementy wyposażenia domu lub przedmioty od powłok (powłoki mogą reagować z gumą).

10. Wszelkie widoczne uszkodzenia to nic innego jak zarysowania powierzchni powłok twardego wosku, które należy likwidować poprzez aplikację Floorservice Parkettreiniger lub FloorservicePflegeol (wg. Karty aplikacji). W użytku domowym czynność tą należy wykonać kilka razy w roku (w przypadku widocznych uszkodzeń ścieżek komunikacyjnych). W użytku publicznym należy stosować ten produkt minimum 1 raz w tygodniu (pielęgnacja ta może być wykonana przez użytkownika lub firmę parkieciarską).

11. W czasie wykonywania innych prac remontowych zabezpiecz podłogę przed zniszczeniem ( np. tekturą falistą ).
12. Głębokie uszkodzenia powłok olejo-woskowych należy zeszlifować delikatnie papierem o granulacji 120, a w przypadku podłóg szczotkowanych przeszlifować papierem ściernym o granulacji 120 i wyszczotkować szczotką z metalowym lub winylowym włosiem , a następnie odpylić i nanieść ( np. szmatką ) adekwatny do zastosowanego twardy wosk Floorservice Hartwachsol ( lub kolorowy w przypadku podłóg barwionych ) we właściwej ilości.
13. Pomieszczenia, w których użytkowana będzie podłoga należy wyposażyć w:
– Termometr pokojowy
– Wilgotnościomierz
– Nawilżacz powietrza
Regularnie przewietrzać pomieszczenia (nie dotyczy okresu zimowego ) i utrzymywać wilgotność względną powietrza na stałym poziomie 45-65%, a temperaturę powietrza w zakresie 18-24 st. C. W okresie zimowym – grzewczym bezwzględnie stosować nawilżacz powietrza w celu utrzymania wymaganej wilgotności względnej, jest to warunkiem gwarancji.